Atbalstot uzņēmējus ekspertu grupa Tieslietu ministrijas, Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas un finanšu nozares pārstāvju sastāvā ir izstrādājusi vadlīnijas uzņēmējiem finanšu situācijas laicīgai novērtēšanai un restrukturizācijas paņēmienu izmantošanai, risinot parādsaistību radītas problēmas. Īpaši aktuālas šīs vadlīnijas un padomi var būt šī brīža globālas nenoteiktības situācijā, kad uzņēmējiem ir jāpasargā savs bizness un jānodrošina tā ilgtspējīga attīstība.
Viena no veiksmes atslēgām risinot parādsaistību radītās problēmas biznesā ir laicīga finanšu grūtību identificēšana.
Vebinārs paredzēts publiskās pārvaldes un privātā sektora pārstāvjiem, mazo un vidējo uzņēmumu īpašniekiem un vadītājiem.
Vebināra laikā dalīsimies ar praktiskiem padomiem, kā laicīgi konstatēt finanšu grūtību iestāšanos un kā risināt parādsaistību problēmas, nepieļaujot uzņēmumu maksātnespējas iestāšanos. Šis seminārs ir daļa no projekta “Atbalsts parādu restrukturizācijai Latvijā”.
Norises laiks: 2021. gada 19. martā plkst. 11:00-12:30 Vadlīniju prezentācija un atvērtā diskusija tiešsaistē
Tēmas:
- Ievads par projektu un vadlīnijām uzņēmējiem. Laila Medina, Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece tiesību politikas jautājumos.
- Kā identificēt Agrīnās Brīdināšanas Signālus pirms ir par vēlu. Rīki, ko uzņēmēji var izmantot savas finanšu situācijas izvērtēšanai. Ilona Skribiņa, PwC Biznesa konsultāciju nodaļas vadītāja.
- VID nodokļu maksātāju reitinga sistēma kā palīgs uzņēmēju finanšu situācijas novērtēšanai. Viktors Kačalovs, Nodokļu maksātāju segmentācijas nodaļas vadītājs.
- Kad uzņēmumam būtu jāsāk apsvērt parādu restrukturizācijas procesa izmantošanu. Labā prakse lēmumu pieņemšanā uzņēmumiem, kas ir saskarušies ar finanšu grūtībām. Praktiski juridiski aspekti formāliem restrukturizācijas veidiem (TAP un ĀTAP) un maksātnespējas procesā. Ričards Freimanis, PwC Legal Vecākais jurists.