Maksātnespējas kontroles dienests

ir tieslietu ministra pārraudzībā esoša valsts iestāde  

16:10:08

Mūsu kontakti

Mārstaļu iela 19, Rīga, LV-1050
Kā mūs atrast?


Tālrunis: 6 7099100
Fakss: 6 7099118
E-pasts:
mkd@mkd.gov.lv

Uzzini vairāk


Seko līdzi jaunumiem 
Twitter kontā: 
@maksatnespeja

Mediju jautājumiem:
6 7099109

Dokumentu iesniegšana

Maksātnespējas kontroles dienests nodrošina elektroniskā pasta ziņojumu (ar pievienotām datnēm) saņemšanu, kuru kopējais lielums nepārsniedz 25MB.


Mēs pieņemam elektroniski parakstītus dokumentus:

Esi atbildīgs:Sākums Aktualitātes

Aktualitātes

28.06.2017
MNA direktore Inese Šteina tikās ar KNAB priekšnieku Jēkabu Straumi

28.jūnijā Maksātnespējas administrācijas direktore Inese Šteina tikās ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieku Jēkabu Straumi. Tikšanās laikā tika apspriesti aktuālie jautājumi maksātnespējas jomā, kā arī panākta vienošanās par turpmāko sadarbību, tajā skaitā, par apmācību organizēšanu.

Lasīt vairāk
28.06.2017
Maksātnespējas administrācijas un nevalstisko organizāciju pārstāvju diskusija

27.jūnijā notika Maksātnespējas administrācijas un nevalstisko organizāciju pārstāvju neformālā diskusija. Diskusijā piedalījās Maksātnespējas administrācijas direktore Inese Šteina, Latvijas Darba devēju konfederācijas Tautsaimniecības eksperte Inese Olafsone, Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameras Juridiskās komitejas priekšsēdētājs Jānis Loze, Ārvalstu investoru padomes Latvijā Izpilddirektore Marta Jaksone un Latvijas Komercbanku asociācijas padomnieks Kazimirs Šļakota. Diskusijas laikā tika pārrunāti maksātnespējas procesa administratoru uzraudzības un sūdzību par maksātnespējas procesa administratoru rīcību izskatīšanas rezultāti, plānotie pasākumi maksātnespējas procesa administratoru uzraudzības stiprināšanai, lielāko maksātnespējas procesu un tiesiskās aizsardzības procesu norise, kā arī administratoru disciplināratbildības un administratoru eksaminācijas ieviešana.

Lasīt vairāk
27.06.2017
Infografika ar pieciem ieteikumiem pirms vērsties Maksātnespējas administrācijā ar sūdzību par administratora rīcību

Lasīt vairāk
26.06.2017

2017.gada 16.maijā norisinājās Maksātnespējas administrācijas rīkotās Elektroniskās maksātnespējas uzraudzības sistēmas (turpmāk – EMUS) apmācības, kurās maksātnespējas procesa administratori tika informēti par EMUS aizpildīšanas pamatnosacījumiem. Aicinām Maksātnespējas administrācijas tīmekļa vietnē sadaļā “Publikācijas” iepazīties ar EMUS apmācību materiāliem.

Lasīt vairāk
16.06.2017
Vienojas par sadarbību “Konsultē vispirms” principa ieviešanā

Ministru kabinetā ceturtdien, 15.jūnijā, parakstīts uzraugošo iestāžu un uzņēmēju sadarbības memorands par “Konsultē vispirms” principa iedzīvināšanu, tādējādi veicinot uz klientu orientētas valsts pārvaldes veidošanu,  apliecinot apņēmību mainīt pieeju, kādā kontrolējošās iestādes sadarbojas ar uzņēmējiem. Sadarbības memorandu par pievienošanos “Konsultē vispirms” principa ieviešanai parakstīja Ministru prezidents M.Kučinskis, Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs A.Ašeradens, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Latvijas Tirgotāju asociācijas un Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācijas pārstāvji, kā arī 22 uzraugošo iestāžu vadītāji, tajā skaitā Maksātnespējas administrācijas direktore Inese Šteina.


Lasīt vairāk
08.06.2017
Informatīvs pasākums par fiziskās personas maksātnespējas procesu 20.06.2017.

Maksātnespējas administrācija aicina interesentus pieteikties uz Maksātnespējas administrācijas rīkoto informatīvo pasākumu par fiziskās personas maksātnespējas procesu, kas notiks 2017.gada 20.jūnijā no plkst.10.00 līdz plkst.11.00, Mārstaļu ielā 19, Rīgā.

Interesentiem pasākumā būs iespēja uzzināt par fiziskās personas maksātnespējas procesa uzsākšanas priekšnoteikumiem, parādnieka pienākumiem, tiesībām un atbildību, fiziskās personas maksātnespējas procesa norisi, ilgumu un sekām, kā arī uzdot interesējošos jautājumus Maksātnespējas administrācijas speciālistiem.

Uz informatīvo pasākumu var pieteikties līdz 2017.gada 16.jūnijam, zvanot pa tālruni 67099100 vai sūtot e-pastu uz adresi mna@mna.gov.lv.

Lasīt vairāk
02.06.2017
Laika periodā no 01.05.2017 – 31.05.2017 Maksātnespējas administrācija ir:

• pieņēmusi 63 lēmumus par juridiskās personas maksātnespējas procesa depozīta izmaksu par kopējo summu EUR 43569 apmērā;

• pieņēmusi 132 lēmumus par fiziskās personas maksātnespējas procesa depozīta izmaksu par kopējo summu EUR 97340 apmērā;

• pieņēmusi 3 lēmumus par maksātnespējas procesa administratora atlīdzības segšanu par kopējo summu EUR 678 apmērā;

• pieņēmusi 97 lēmumus par darbinieka prasījumu apmierināšanu par kopējo summu EUR 91902 apmērā:

Lasīt vairāk
02.06.2017
Par personas datu apstrādi

Maksātnespējas administrācija Tieslietu ministrijas uzdevumā informē:

Tieslietu ministrijas rīcībā ir Latvijas Republikas tiesībsarga vēstules, kurās ir norādīts uz fiziskās personas datu apstrādi elektronisko izsoļu vietnē www.izsoles.ta.gov.lv), publicējot parādnieku raksturojošās ziņas.

Lasīt vairāk
30.05.2017
MK atbalsta izmaiņas maksātnespējas administratoru profesijas regulējumā

Otrdien, 30. maijā, Ministru kabinets atbalstīja Tieslietu ministrijas un Maksātnespējas administrācijas izstrādātos noteikumus, kas nosaka jaunu maksātnespējas procesa administratoru amatā iecelšanas, atbrīvošanas un eksāmenu organizēšanas kārtību. Noteikumu projekta mērķis ir veicināt to, lai maksātnespējas administratoru amata pienākumus godprātīgi un atbildīgi pildītu kompetenti speciālisti ar labu reputāciju un augstu profesionālo kvalifikāciju. Papildus tiek paredzēts ieviest neitrālu vērtēšanas institūciju – eksaminācijas komisiju, kura nodrošinās procesa pārskatāmību un stingrāku uzraudzību maksātnespējas administratoru vērtēšanā.

Lasīt vairāk
26.05.2017
MNA direktore Inese Šteina piedalās 21. valdības un Ārvalstu investoru padomes Latvijā (ĀIPL) augsta līmeņa tikšanās

Ceturtdien, 25.maijā Maksātnespējas administrācijas direktore Inese Šteina piedalījās ĀPIL organizētās diskusijas “Darām! ” paneļdiskusijā “Ekonomisko noziegumu apkarošana: no kopējās bezatbildības uz individuālu atbildību”. Savukārt 26. maijā Maksātnespējas administrācijas direktore Inese Šteina piedalījās 21. valdības un ĀPIL augsta līmeņa tikšanās, kurā valdība un investori diskutēja par tautsaimniecības izaugsmi un nodokļu politiku, ekonomisko noziegumu apkarošanu, augstāko izglītību, transportu un loģistiku, kā arī atkritumu apsaimniekošanu un enerģētiku.

Vairāk par 21. valdības un ĀIPL augsta līmeņa tikšanos Šeit 


Lasīt vairāk

Aptauja

Vai jutāt uzlabojumus maksātnespējas nozares sakārtošanā 2019. gadā?

Noderīgi