Maksātnespējas kontroles dienests

ir tieslietu ministra pārraudzībā esoša valsts iestāde  

13:40:19

Mūsu kontakti

Mārstaļu iela 19, Rīga, LV-1050
Kā mūs atrast?


Tālrunis: 6 7099100
Fakss: 6 7099118
E-pasts:
mkd@mkd.gov.lv

Uzzini vairāk


Seko līdzi jaunumiem 
Twitter kontā: 
@maksatnespeja

Mediju jautājumiem:
6 7099158

Dokumentu iesniegšana

Maksātnespējas kontroles dienests nodrošina elektroniskā pasta ziņojumu (ar pievienotām datnēm) saņemšanu, kuru kopējais lielums nepārsniedz 25MB.


Mēs pieņemam elektroniski parakstītus dokumentus:

Esi atbildīgs:Sākums Aktualitātes

Aktualitātes

03.05.2017
MK atbalsta regulējumu, kas nodrošinās efektīvāku maksātnespējas procesa norisi

Trešdien, 3. maijā, Ministru kabinets atbalstīja Maksātnespējas procesa administratoru un tiesiskās aizsardzības procesa uzraugošo personu disciplinārlietu noteikumus, kas paredz kārtību, kādā ierosina un izskata disciplinārlietu pret maksātnespējas procesa administratoru vai tiesiskās aizsardzības procesa uzraugošo personu, kā arī regulē disciplinārlietu komisijas darbību, tostarp lēmumu pieņemšanas kārtību.

Lasīt vairāk
20.04.2017
Ziņojums par Otrā uzraudzības departamenta darba rezultātiem no 2017.gada 1.janvāra līdz 31.martam

Lasīt vairāk
19.04.2017
Par uzraudzības ietvaros veiktajām darbībām 2017.gada 1.ceturksnī

Lasīt vairāk
19.04.2017
Norisinājies kvalifikācijas pilnveides pasākums "Tiesu prakse Maksātnespējas administrācijas uzraudzības lietās".

2017.gada 19.aprīlī norisinājās Maksātnespējas administrācijas rīkotais kvalifikācijas pilnveides pasākums "Tiesu prakse Maksātnespējas administrācijas uzraudzības lietās" četru akadēmisko stundu apmērā.

Kvalifikācijas pilnveides pasākumu apmeklēja maksātnespējas procesa administratori (turpmāk – administratori) un citi interesenti.

Kvalifikācijas pilnveides pasākumā Maksātnespējas administrācijas Pirmā uzraudzības departamenta direktore Indra Vilka – Meļņičenko informēja par Maksātnespējas administrācijas īstenoto administratoru rīcības izvērtēšanas uzraudzības kārtībā pamatiem, administratoru pienākumiem, to nepildīšanas sekām, kā arī jaunāko tiesu praksi jautājumos, kas saistīti ar administratoru uzraudzību.

Izsakām pateicību ikvienam kvalifikācijas pilnveides pasākuma apmeklētājam un aicinām arī turpmāk apmeklēt Maksātnespējas administrācijas rīkotos kvalifikācijas pilnveides pasākumus.

Lasīt vairāk
18.04.2017
Efektīva administratoru uzraudzība ir devusi rezultātu – samazinājies par administratoriem iesniegto sūdzību skaits

Lai arī pēdējo gadu laikā aktīvo maksātnespējas procesu skaits valstī nav būtiski mainījies (6500 – 7200 procesu robežās), administratoru darbību uzraugošajā Maksātnespējas administrācijā iesniegto sūdzību skaits par administratoru rīcību maksātnespējas procesos ir ievērojami samazinājies. Proti, 2015.gadā Maksātnespējas administrācijā saņemtas 319, 2016.gadā – 213, 2017.gada 1.ceturksnī - vien 42 sūdzības. Savukārt sūdzību izskatīšanas rezultātā atzīto pārkāpumu skaita īpatsvars divos gados ir būtiski palielinājies - attiecīgi 18% un 42%.

Lasīt vairāk
18.04.2017
Par darbinieku prasījumu apmierināšanu, juridiskās un fiziskās personas maksātnespējas procesa depozītu un maksātnespējas procesa administratora atlīdzības segšanu 2017.gada 1.ceturksnī

Lasīt vairāk
12.04.2017
Kvalifikācijas pilnveides pasākums (19.04.2017.) "Tiesu prakse Maksātnespējas administrācijas uzraudzības lietās" (4 akadēmiskās stundas)

Aicinām maksātnespējas procesa administratorus un citus interesentus pieteikties uz Maksātnespējas administrācijas rīkoto kvalifikācijas pilnveides pasākumu "Tiesu prakse Maksātnespējas administrācijas uzraudzības lietās" (4 akadēmiskās stundas), kas notiks 2017.gada 19.aprīlī, plkst.10.00, Bellevue Park Hotel Riga, konferenču zālē "Berlin", Slokas ielā 1, Rīgā

Lasīt vairāk
10.04.2017
Maksātnespējas administrācija 2017.gada 1.ceturksnī segusi maksātnespējīgo uzņēmumu darbinieku prasījumus 434 896 euro apmērā

2017.gada 1.ceturksnī Maksātnespējas administrācija segusi maksātnespējīgo uzņēmumu darbinieku prasījumus 434 896 euro apmērā, informē Maksātnespējas administrācijas direktore Inese Šteina

Lasīt vairāk
10.04.2017
MNA direktore Inese Šteina tikās ar Administratoru asociācijas pārstāvjiem

7.aprīlī  Maksātnespējas administrācijas (MNA) direktore Inese Šteina  tikās ar biedrības "Latvijas Sertificēto maksātnespējas procesa administratoru asociācija" (Administratoru asociācija) pārstāvjiem - Padomes priekšsēdētāju Jāni Kumsāru, Valdes locekļiem Ievu Broku, Andri Daugaviņu, Ilmāru Krūmu un Kasparu Novicānu. Tikšanās laikā MNA un Administratoru asociācija pārrunāja aktuālos jautājumus maksātnespējas jomā, MNA redzējumu situācijas maksātnespējas jomā uzlabošanai un Administratoru asociācijas un MNA sadarbības formātu. Administratoru asociācijas pārstāvji norādīja, ka būtu nepieciešams rīkot Administratoru asociācijas un MNA kopīgas diskusijas, lai veicinātu vienotu izpratni par tiesību normu interpretāciju un piemērošanu. MNA direktore I.Šteina tikšanās laikā informēja par plānotām izmaiņām maksātnespējas procesa administratoru darbības uzraudzības sistēmas īstenošanā. I.Šteina informēja par  MNA plānotajiem pasākumiem maksātnespējas procesa administratoru informēšanā, uzsverot nepieciešamību sniegt sabiedrībai vispusīgu informāciju par maksātnespējas procesa administratoru darbību un tās rezultātiem, lai nodrošinātu profesijas maksātnespējas procesa administratoru prestiža celšanu. 

Lasīt vairāk
07.04.2017
MNA direktore Inese Šteina tikās ar LDDK pārstāvi

6.aprīlī  Maksātnespējas administrācijas (MNA) direktore Inese Šteina  tikās ar Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) pārstāvi - Tautsaimniecības eksperti Inesi Olafsoni. Tikšanās laikā MNA un LDDK pārrunāja LDDK aktuālos jautājumus situācijas maksātnespējas jomas uzlabošanai, LDDK un MNA sadarbības formātu, kā arī MNA redzējumu par turpmāko MNA darbību. LDDK Tautsaimniecības eksperte Inese Olafsone norādīja, ka būtu nepieciešama sabiedrības iesaiste lielāko tiesiskās aizsardzības procesu un juridisko personu maksātnespējas procesu uzraudzībā. MNA direktore I.Šteina tikšanās laikā uzsvēra, ka nepieciešama aktīvākā sadarbība ar uzņēmējdarbības organizācijām, lai uzlabotu uzņēmējdarbības vidi. Tikšanās reizē tika panākta vienošanās par turpmākās sadarbības formātu, kā arī LDDK iesaisti maksātnespējas jomas uzlabošanā.

Lasīt vairāk

Aptauja

Vai jutāt uzlabojumus maksātnespējas nozares sakārtošanā 2019. gadā?

Noderīgi