Maksātnespējas kontroles dienests

ir tieslietu ministra pārraudzībā esoša valsts iestāde  

02:04:23

Mūsu kontakti

Mārstaļu iela 19, Rīga, LV-1050
Kā mūs atrast?

Tālrunis: 6 7099100
Fakss: 6 7099118
E-pasts:
mkd@mkd.gov.lv

Uzzini vairāk


Seko līdzi jaunumiem 
Twitter kontā: 
@maksatnespeja

Mediju jautājumiem: 
67099158

Dokumentu iesniegšana


Mēs pieņemam elektroniski parakstītus dokumentus:

Esi atbildīgs:Maksātnespējas administrācijas pārstāvji piedalās Starptautiskās Advokātu asociācijas ikgadējā maksātnespējas konferencē

09.05.2018

2018.gada 7. un 8.maijā Amsterdamā, Nīderlandē notika Starptautiskās Advokātu asociācijas (International Bar Association) ikgadējā maksātnespējas un restrukturizācijas konference, kurā piedalījās Maksātnespējas administrācijas direktore Inese Šteina un Pirmā uzraudzības departamenta direktore Agnese Gabuža. 

Konferencē liela uzmanība tika pievērsta blokķēdes tehnoloģijas attīstībai: līdz ar interneta lomas pieaugumu blokķēdēm (izkliedētu darījumu datubāzei bez centralizētas atrašanās vietas) ir potenciāls kļūt par būtisku tehnoloģiskās attīstības posmu uzņēmējdarbības praksē. Tās jau ir veicinājušas dažādu digitālo aktīvu izmantošanu, piemēram, bitcoin un ethereum. Lai arī blokķēdēm ir daudz noderīgu nolūku, piemēram, racionalizēt darījumus un likvidēt starpniekus, tās rada arī jaunas un būtiskas problēmas juristiem, jo īpaši maksātnespējas advokātiem. Lai risinātu šīs problēmas, maksātnespējas advokātiem būs jāsaprot tehnoloģiju mehānika un visticamāk saskarsme ar šādiem darījumiem un to ietekmi uz maksātnespējas jomu arvien pieaugs. 


Konferences laikā arī tika diskutēts par mediācijas izmantošanu un mediācijas lomas palielināšanu maksātnespējas procesā. Tāpat tika diskutēts, kā atpazīt un pievērst uzmanību kultūru atšķirībām un sadursmei pārrobežu maksātnespējas procesos un kā veiksmīgāk nodrošināt valsts uzraudzību pār maksātnespējas jomas profesionāļiem. 


Konferencē nozaru profesionāļi un eksperti konferences dalībniekiem sniedza informāciju un zināšanas, kā arī dalījās ar starptautisku pieredzi par līdzekļiem, kā savlaicīgi konstatēt maksātnespējas pazīmes, kā arī kā novērtēt un paredzēt tehnoloģiju ietekmi uz parādu pārstrukturēšanu.

Aptauja

Vai jūtat uzlabojumus maksātnespējas nozares sakārtošanā?

Noderīgi